PELIä ETTÄ: Miljardööri Forrest Li:n tappiot antavat Antonio Contelle enemmän valitettavaa

OLESTA: Miljardööri Forrest Li:n tappiot antavat Antonio Conten valitettavan enemmän, kun Daniel Levyn toiveet uusista investoinneista eivät toteutuneet… kun taas BT Sport jää paitsi Liverpoolin ottelusta Leedsiä vastaan.

  • Yksi Spursin potentiaalisista sijoittajista koki hämmästyttävän taloudellisen romahduksen
  • Miljardööri Forrest Li nähtiin erinomaisena ehdokkaana tuoda uusia investointeja
  • Se ei toteutunut, kun Li menetti miljoonia New Yorkin pörssissä
  • Heidän rajalliset parantamismahdollisuudet kentällä ovat turhauttaneet pomo Antonio ConteaAntonio Conten ongelmia Tottenhamissa ei ole auttanut yhden seuran potentiaalisen sijoittajan, singaporelaisen miljardöörin Forrest Li:n rahoitusvarojen hämmästyttävä romahdus.

Tottenhamin puheenjohtaja Daniel Levy oli toivonut saavansa uusia investointeja Conten joukkueen vahvistamiseksi viime kuussa. Li nähtiin ensisijaisena ehdokkaana hänen äskettäin seuran vierailun jälkeen, mutta hän ei onnistunut toteutumaan, koska internetyrittäjä menetti miljardeja New Yorkin osakkeista. Vaihto.

Li:n peli- ja verkkokauppayhtiö Sea Ltd:n arvo oli noin 15 miljardia puntaa viime lokakuussa, mutta osakkeen arvo on sen jälkeen lähes puolittunut useiden takaiskujen jälkeen, mukaan lukien Intian hallitus kieltää monet sen pelisovellukset.

Daniel Levyn toiveet tuoreesta Spurs-sijoituksesta epäonnistuivat Forrest Li:n viimeaikaisten tappioiden jälkeen

Antonio Conte on saanut lisää syytä valittaa hämmästyttävän taloudellisen romahduksen jälkeen

Antonio Conte on saanut lisää syytä valittaa hämmästyttävän taloudellisen romahduksen jälkeen

Li on kiistänyt välittömän tarjouksen Tottenhamista, mutta on aiemmin hahmotellut suunnitelmansa investoida eurooppalaiseen jalkapalloon ostaessaan Singaporen Lion City Sailorsin vuonna 2020.

Tottenham on kärsinyt enemmän kuin useimmat Valioliigan seurat pandemian aikana uuteen stadioniin liittyvien lainojen jälleenrahoituskustannuksista. Tämä on rajoittanut heidän mahdollisuuttaan investoida kentällä Conten turhautuneeksi.

BT SPORT MISS OUT ON REDS ROUT

BT Sportin johtajat jäivät potkimaan itseään tällä viikolla sen jälkeen, kun he eivät osanneet televisioida Liverpoolin Leedsin 6-0-lyöntiä, vaikka ottelu oli yksi heidän live-valinnoistaan.

Leedsin matka Anfieldiin – jossa Sadio Mane ja Mo Salah tekivät molemmat kahdesti – oli määrä tapahtua tapaninpäivänä, mutta sitä siirrettiin Covid-epidemian vuoksi.

BT päätti näyttää Tottenhamin 3-0-voiton Crystal Palacesta sinä päivänä sen sijaan, että odottaisi pelin järjestystä.

BT:llä oli myös oikeus näyttää toinen uudelleen järjestetty peli viime keskiviikkona – Palacen 4-1-voitto Watfordista – mutta päätti olla tekemättä niin välttääkseen ristiriidan Mestarien liigan kanssa, jonka kohokohta oli Manchester Unitedin 1-1-tasapeli Atleticon kanssa. Madrid.

Burnleyn voitto Tottenhamista tällä viikolla tapahtui myös ilman suoraa TV-lähetystä, mutta sitä peliä ei koskaan tarkoitus lähettää.

Punanaamaiset BT Sportin johtajat potkivat itseään, kun he ovat jääneet ilman Liverpoolin voittoa

Punanaamaiset BT Sportin johtajat potkivat itseään, kun he ovat menettäneet Liverpoolin ottelun

KÄÄNTÄ KÄYTÖSSÄ NÄHDÄksesi FA CUP -SOLMIOT

Fanit odottavat, että heidän on kanavoitava, jos he haluavat katsoa tämän viikon FA Cupin viidennen kierroksen tasapeliä, koska pelit alkavat myöhään ja mahdolliset lisäajat voivat johtaa yhteenotoihin FA Cupin kanssa. Uutisia klo 10sekä BBC:ssä että ITV:ssä.

Molemmat lähetystoiminnan harjoittajat ovat lykänneet iltaisia ​​uutistiedotteitaan, kun he ovat aiemmin ottaneet yhteen jalkapallon kanssa, mutta eivät todennäköisesti tee niin nyt, kun otetaan huomioon Ukrainassa Venäjän hyökkäyksen jälkeen kehittyvät seismiset tapahtumat.

Tottenhamin matka Middlesbroughiin tiistai-iltana on tarkoitus näyttää BBC Onessa kello 19.55 aloituksella, joka ylittäisi kello 22 lisäajan sattuessa.

ITV:n lähetys Liverpool v Norwich ja Everton v Boreham Wood keskiviikkona ja torstaina – jotka molemmat alkavat klo 20.15 – on ehdottomasti ristiriidassa uutisten kanssa.

BBC:n ja ITV:n uskotaan tarkkailevan aikataulujaan, ja todennäköisin lopputulos on FA Cupin päättämisen siirtäminen pois pääkanaviltaan.

HALLITUS VAROITTAA UEFAAN PAINOSTA

Hallitus on ollut varovainen painostamasta liikaa UEFA:ta ryhtymään urheilupakotteisiin Venäjää vastaan.

He haluavat pitää Euroopan hallintoelimen paikalla odotettaessa Home Nationsin Euro 2028 -kilpailun lopputulosta.

Vaikka kulttuuriministeri Nadine Dorries suhtautui myönteisesti päätökseen siirtää Mestarien liigan finaali Pietarista Pariisiin, on ollut havaittavissa, että ministerit eivät ole pyytäneet UEFAa lopettamaan 33,5 miljoonan punnan vuosittaisen sponsorisopimuksensa Venäjän Gazpromin kanssa. valtion omistama sähköyhtiö.

UEFA:n on määrä kuitenkin päättää sopimuksen kaksi vuotta etuajassa, ja sen odotetaan päättyvän ennen kuin Mestarien liigan viimeiset 16 ottelua jatkuu 8. maaliskuuta.

Nadine Dorries oli tyytyväinen päätökseen siirtää Mestarien liigan finaali Pariisiin

Nadine Dorries oli tyytyväinen päätökseen siirtää Mestarien liigan finaali Pariisiin

PREMIER LEAGUE LOOK POISTAA COVID-SÄÄNNÖT

Valioliigan tavoitteena on hylätä kaikki Covid-19-protokollansa kauden kahdessa viimeisessä ottelussa toukokuussa, jotta ensi kausi voidaan aloittaa ilman rajoituksia.

Klubit ovat päättäneet jatkaa pelaajiensa ja henkilökuntansa testaamista kahdesti viikossa sekä ylläpitää rajoitettuja punaisia ​​alueita stadioneilla ja harjoituskentillä.

Tämä huolimatta siitä, että hallitus poisti kaikki Covid-toimenpiteet tällä viikolla, mutta seurat haluavat palata normaaliksi elokuussa.

.

Leave a Comment