Lukion urheiluaikataulu helmikuulle. 28. 2022

Tekijä:


sunnuntai, 27. helmikuuta, 2022 | 19.30


Lukiot

Koripallo

Pojat

WPIAL pudotuspeleissä

Luokka 6A

Semifinaalit

Tiistain aikataulu

North Hills (23-0) vs. Mt. Libanon (16-8) North Alleghenyssä, klo 20; Fox Chapel (22-1) vs. Keskikatolinen (18-5) Peters Townshipissa, klo 20.

Luokka 5A

Semifinaalit

Maanantain aikataulu

Laurel Highlands (23-0) vs. Highlands (18-6) Peters Townshipissa, klo 20; New Castle (22-1) vs. Gateway (15-5) Robert Morrisissa, klo 20.

Luokka 4A

Finaalit

Torstain aikataulu

Quaker Valley (22-0) vs. Montour (20-4) Petersen Events Centerissä, klo 21.

Luokka 3A

Semifinaalit

Maanantain aikataulu

Avonworth (17-6) vs. South Allegheny (17-6) Robert Morrisissa, klo 18; Aliquippa (17-7) vs. Shady Side Academy (17-6) North Alleghenyssä, klo 20.

Luokka 2A

Semifinaalit

Tiistain aikataulu

OLSH (21-0) vs. Greensburg Central Catholic (18-3) Gatewayssa, klo 20; Fort Cherry (22-2) vs. Carlynton (20-2) West Alleghenyssä, klo 20.

Luokka A

Finaalit

Torstain aikataulu

Piispa Canevin (19-4) vs. Union (22-2) Petersenin Tapahtumakeskuksessa, klo 17.

Tytöt

WPIAL pudotuspeleissä

Luokka 6A

Finaalit

Perjantain aikataulu

Mt. Libanon (22-1) vs. Upper St. Clair (20-4) Petersen Events Centerissä, klo 19.

Luokka 5A

Puolivälierä

Semifinaalit

Tiistain aikataulu

Chartiers Valley (23-1) vs. Moon (19-4) Peters Townshipissa, klo 18; South Fayette (20-4) vs. McKeesport (20-4) North Alleghenyssä, klo 18.

Luokka 4A

Semifinaalit

Tiistain aikataulu

Blackhawk (22-0) vs. Elizabeth Forward (19-4) West Alleghenyssä, klo 18; Southmoreland (18-3) vs. Knoch (20-2) Gatewaylla, klo 18.

Luokka 3A

Finaalit

Torstain aikataulu

Pohjoiskatolinen (18-5) vs. Freedom (18-4) Petersenin Tapahtumakeskuksessa klo 19.

Luokka 2A

Semifinaalit

Maanantain aikataulu

OLSH (20-4) vs. Seton LaSalle (17-6) Peters Townshipissa, klo 18; Neshannock (22-2) vs. Serra Catholic (20-1) North Alleghenyssä, klo 18.

Luokka A

Semifinaalit

Maanantain aikataulu

St. Joseph (10-13) vs. Aquinas Academy (13-6) North Hillsissä, klo 18; Piispa Canevin (15-9) vs. Union (20-1) North Hillsissä, klo 18.

Jääkiekko

Maanantain aikataulu

Luokka 3A

Central Catholic at Pine-Richland, Baierl Ice Complex, klo 21.

Luokka 2A

Hempfield Montourissa, Robert Morris University Island Sports Center, klo 21.15.

Maaliskuussa South Fayettessa, Mt. Lebanon Ice Centerissä, klo 19.10.

Meadville Thomas Jeffersonissa, Ice Castle Arena, klo 19.

West Allegheny Latrobessa, Kirk S. Nevin Arena, klo 19.15.

Luokka A

Freeport at Chartiers Valley, Mt. Lebanon Ice Center, 21.10

Greensburg Salem Norwinissa, Palmer Imaging Ice Arena, klo 18.30.

McDowell Quaker Valleyssä, Baierl Ice Complex – Galaxy, klo 19.

Moon at North Hills, Robert Morris University Island Sports Center, klo 19.15.

Luumu Fox Chapelissa, Alpha Ice Complex, klo 20.

Westmont Hilltop Hamptonissa, Frozen Pond Arena, klo 21.10

Luokka B

Avonworth Carrickissa, Ice Castle Arena, klo 21.

Central Valley Neshannockissa, Hessin jäähallissa, klo 20.25.

Morgantown at Burrell, Pittsburgh Ice Arena, 20.50

Kaikki aikataulut voivat muuttua. Jos haluat ilmoittaa tuloksista tai aikataulumuutoksista, lähetä sähköpostia ptrsports@triblive.com. Vieraile osoitteessa TribHSSN.triblive.com/scores saadaksesi tulokset, tilastot, sarjataulukot ja pisteet Länsi-Pa:sta.

.

Leave a Comment